free website creation software

Jak się zaczęło ODNOWA?

2013

spotkanie Brygidy – założycielki Akademii – z Helenką, Sonią, Janem i Dorotą. To w czasie jednego ze spotkań pada niezapomniane zdanie: „Masz pomysł? Realizuj go w konkursie! Tą drogą zdobędziesz dofinansowanie na zakup urządzeń i remont”.

Zaczyna się przygoda! 

2014

 – ogłoszony zostaje konkurs - zapada decyzja o założeniu spółdzielni socjalnej dającej pracę trzem rehabilitantom, dwóm osobom prowadzącym zajęcia art. terapii i sztuki użytkowej oraz pracownikowi administracji.

- Brygida spotka kolejne ważne na swojej ścieżce osoby: Michalinę, Darię, Olę i Krystynę. Dziewczyny, które chcą wziąć udział w konkursie, a później – podjąć pracę w spółdzielni.

- Wypisanie wniosku. Dokumenty dla komisji konkursowej mają ponad 100 stron!

- Kolejne etapy konkursu, uzupełnienia dokumentów i oczekiwanie na wynik.

- 9 miesięcy od złożenia dokumentów – SUKCES! Na koncie spółdzielni pojawiają się pieniądze, za które można wyremontować lokal, kupić urządzania, wyposażenie, meble. Remont trwa 1, 5 miesiąca.

- W KOŃCU: 3 listopada 2015 roku, po trudach, zakrętach w meandrach biurokracji, rozmowach ze wspierającymi ludźmi następuje uroczyste otwarcie. Zaczyna się Odnowa!  

2015

listopad. Pierwsze urodziny Akademii Rehabilitacji i Relaksu Odnowa. Intensywna i wyczerpująca praca, kolekcja doświadczeń w sytuacjach łatwych i trudnych. I kolejna wiedza. Z pełną motywacją rozpoczyna się kolejny rok pracy Akademii. I kolejny. I kolejny.

2018

- Mija trzeci rok działania Akademii. Na stabilną sytuację trzeba było mocno zapracować. Co można czuć w takim momencie? Spełnienie. Pomimo trudności, wyzwań, czasem zwątpienia – wiele osób otrzymało pomoc. A przecież o to chodziło – żeby pomagać.

To kierunek, który będzie realizowany dalej – „pomagamy i będziemy to robić nadal najlepiej jak potrafimy. Take mamy powołanie, piękny i szlachetny zawód. Najważniejsze robić to co się kocha.” – mówi Brygida, założycielka Akademii.

- Następuje zmiana warty. Czas na nowego menadżera, który będzie realizował niezmienny kierunek – pomaganie innym.  

Odwiedź nas

Wolności 267
41-800 Zabrze
Nr konta Akademii Rehabilitacji i Relaksu:
70 1140 2004 0000 3502 7527 2927

Skontaktuj się z nami

tel. 537-080-285 lub (32) 347 17 23
www.odnowazabrze.pl
biuro@odnowazabrze.pl 

Godziny otwarcia:

poniedziałek od 10 do 18
wtorek od 10 do 18
środa od 10 do 18
czwartek od 10 do 18
piątek od 10 do 18
sobota – nieczynne
nedziela – nieczynne